Kuyperweek sluit lustrumjaar VU af

Geniet vanaf 7 juni een week lang van interessante lezingen, boeiende gesprekken en geweldige muziek.

21-05-2021 | 11:52

We sluiten het Kuyperjaar, waarin we de 140ste verjaardag van de VU vieren, feestelijk af met de Kuyperweek! Geniet een week lang van interessante lezingen, boeiende gesprekken en geweldige muziek. Met oude bekenden als de Abraham Kuyper Lezing, dit jaar door Vrije Schrijver Maxim Februari, en Déjà VU on the Roof met o.a. DJ Tom Trago. Én met nieuwe evenementen zoals de Brave New Talkshows met bijzondere gasten als politica Kauthar Bouchallikht en hoogleraar Azza Karam, die met elkaar in gesprek gaan over klimaatverandering, ongelijkheid en publiek vertrouwen.

En er is nog zoveel meer! Wát lees je hieronder in het programma. Zit er wat voor je tussen? Meld je dan meteen aan, zodat we dit feest 7 tot en met 10 juni samen kunnen vieren!

Programma

Opening installatie Room for fear and longing van Circus Andersom | 7 juni t/m oktober | NU-gebouw
Ga mee op reis via je zintuigen naar de plek waar angst en verlangen samenkomen in de installatie Room for fear and longing. De kunstenaars van Circus Andersom brengen de angsten en verlangens van de VU-studenten en -hoogleraren die zij interviewden tot leven. In deze veilige omgeving voel je je op je gemak, durf je jezelf te zijn en voel je je gesterkt om van daaruit het ongemak aan te gaan. Nieuwsgierig geworden en je moest toch al op de VU zijn? Kom dan langs! De installatie staat er nog tot en met oktober.
Brave New Climate | 19:00 – 19:45 uur | live online uitzending vanuit NU-gebouw
Van maandag 7 tot en met woensdag 9 juni gaan we aan de slag met de grote vraagstukken van onze tijd in de Brave New Talkshows: klimaatverandering, ongelijkheid en publiek vertrouwen. Marcia Luyten spreekt met spraakmakende gasten over deze onderwerpen. Samen geven zij antwoord op vragen van VU-studenten, alumni en -medewerkers.

7 juni trappen we af met Brave New Climate. Kijk en luister mee naar GroenLinks-Tweede Kamerlid Kauthar Bouchallikht, klimaatjurist Dennis van Berkel en bijzonder hoogleraar Religie en Duurzame ontwikkeling Azza Karam.
Kauthar Bouchallikht - klein Dennis van Berkel Azza_Karam
v.l.n.r. Kauthar Bouchallikht (foto Martine Kamara), Dennis van Berkel, Azza Karam
Brave New Trust | 19.00-19.45 uur | live online uitzending vanuit NU-gebouw
Van maandag 7 tot en met woensdag 9 juni gaan we aan de slag met de grote vraagstukken van onze tijd in de Brave New Talkshows: klimaatverandering, ongelijkheid en publiek vertrouwen. Marcia Luyten spreekt met spraakmakende gasten over deze onderwerpen. Samen geven zij antwoord op vragen van VU-studenten, alumni en -medewerkers.

Met op 8 juni Brave New Trust. Kijk en luister mee naar SP-Tweede Kamerlid Renske Leijten, directeur van Bits for Freedom Evelyn Austin, en hoogleraar Legal Philosophy Wouter Veraart.
Meld je aan voor de livestream.

Renske Leijten Evelyn_Austin Wouter Veraart
v.l.n.r. Renske Leijten, Evelyn Austin, Wouter Veraart
Opening VU@ease locatie Uilenstede door Vinod Subramaniam | 11:00 uur | De kas, Uilenstede 346B
Studenten die niet lekker in hun vel zitten kunnen vanaf 10 juni elke donderdagmiddag terecht bij VU@ease. In deze inloophuiskamer bieden medestudenten een luisterend oor. Zij zijn hiervoor opgeleid door @ease. Is er meer begeleiding nodig, dan kan er vanuit @ease gemakkelijk professionele hulp geboden worden.
Brave New Equality | 19:00 – 19:45 uur | live online uitzending vanuit NU-gebouw
Van maandag 7 tot en met woensdag 9 juni gaan we aan de slag met de grote vraagstukken van onze tijd in de Brave New Talkshows: klimaatverandering, ongelijkheid en publiek vertrouwen. Marcia Luyten spreekt met spraakmakende gasten over deze onderwerpen. Samen geven zij antwoord op vragen van VU-studenten, alumni en -medewerkers.

Op 9 juni hebben we het over gelijkheid. Kijk en luister mee naar hoogleraar Ontwikkelingseconomie Peter Lanjouw,voorzitter dagelijks bestuur van stadsdeel Amsterdam Zuidoost Tanja Jadnanansing en historicus Pepijn Brandon.
Meld je aan voor een link naar de livestream.
Peter_Lanjouw Tanja_Jadnanansing Pepijn Brandon    
v.l.n.r. Peter Lanjouw, Tanja Jadnanansing (foto Les Adu), Pepijn Brandon (foto Anne van Gelder)
Abraham Kuyper Lezing door Maxim Februari: Ze promoveren op ons | Wie kunnen we met de wetenschap vertrouwen? | 19:00 – 20:00 uur | semi-live online uitzending vanuit NU-gebouw
Maxim Februari sluit zijn Vrije Schrijverschap af met zijn Abraham Kuyper Lezing aan de hand van de campusroman en het essay dat hij voor de VU schreef. Nicole Terborg gaat samen met Maxim en twee gastsprekers in gesprek over de thema’s die Maxim in de lezing aansnijdt. Ook worden de winnaars bekend gemaakt van de studentenessaywedstrijd over het belang van ongelijk hebben.
Meld je aan voor de link naar de livestream. 
Maxim Februari Annemie Halsema Nicole Terborg    
v.l.n.r.: Maxim Februari (foto Niek Stam), Annemie Halsema, Nicole Terborg 
Déjà VU on the roof | 20:00 – 23:00 uur | live-uitzending vanaf het dakterras van het Hoofgebouw
Ook dit jaar gaat het VU-dak eraf tijdens Déjà VU on the roof! We dansen op de muziek van de bekende DJ Tom Trago en de beats van Convoi Exceptional. Afsluiter DJ-collectief Uilenkatten blaast de laatste verjaardagskaarsjes uit. Tussendoor maakt rector Vinod Subramaniam de winnaars van de Kuyper Challenge bekend. En gaat presentator Nicole Terborg in gesprek met Tom Trago over de track die hij maakte voor de VU, uit samples van muziekstukken van vijf wereldreligies. Tijdens zijn live-optreden is ook het welbekende VU-carillon te horen, door beiaardier Henk Verhoef. Meld je aan voor een link naar de livestream.
Tom Trago 2 Convoi Exceptional Nicole Terborg Henk Verhoef Stoffer & Blic Uilenkatten2 Sherafatis Uilenkatten2 Weiskamp Uilenkatten2 Lionote Uilenkatten2
v.l.n.r. Tom Trago (foto Anne Claire de Breij), Convoi Exceptional (foto Julia Bo Heijnen), Nicole Terborg (foto Rob Kluitenberg), Henk Verhoef, Uilenkatten: Stoffer & Blic, Uilenkatten: Sherafatis, Uilenkatten: Weiskamp, Uilenkatten: Lionote
De VU toen in het hart van Amsterdam
Ter gelegenheid van het Kuyperjaar worden in de Kuyperweek een podcast en wandelgids gepresenteerd, waarin twee nieuwe wandelingen dwars door het hart van Amsterdam zijn opgenomen. 

1. Kuyper-wandeling: waar de VU ooit begon – 1870-1900
- Een wandeling met Abraham Kuyper
Wandel langs de oude gebouwen van de Vrije Universiteit Amsterdam, waar de VU ooit begon, zoals de huidige Kleine Komedie, voorheen de Schotse Zendingskerk en enkele prachtige panden aan de Keizersgracht. 

2. WO II-wandeling: In verzet en vol vertrouwen
- De VU in de Tweede Wereldoorlog
Deze wandeling gaat langs de gebouwen en huizen in de Amsterdamse binnenstad, die met de VU en de Tweede Wereldoorlog te maken hebben: waar vond het verzet plaats en zijn zelfs slachtoffers gevallen, waar hadden mensen van de VU onderduikers in huis? Ook zal aan een enkeling aandacht geschonken worden, die in die tijd de Duitse bezetter getrouw was. In de podcast hoor je het verhaal in geuren en kleuren.  De bijbehorende wandelgids met twee wandelkaarten geeft extra informatie over de plekken en personen uit beide wandelingen.

Open de wandelgids

Beluister de podcast
 
Room for fear and longing van Circus Andersom | 7 juni t/m oktober | NU-gebouw
Ga mee op reis via je zintuigen naar de plek waar angst en verlangen samenkomen in de installatie Room for fear and longing. De kunstenaars van Circus Andersom brengen de angsten en verlangens van de VU-studenten en -hoogleraren die zij interviewden tot leven. In deze veilige omgeving voel je je op je gemak, durf je jezelf te zijn en voel je je gesterkt om van daaruit het ongemak aan te gaan. Nieuwsgierig geworden en je moest toch al op de VU zijn? Kom dan langs! De installatie staat er nog tot en met oktober. 

Aanmelden

Meld je aan voor de Brave New Talkshows, de Abraham Kuyper Lezing en/of Déjà VU on the Roof en je ontvangt voorafgaand aan het evenement een link naar de livestream.

MELD JE HIER AAN

Vanwege de coronamaatregelen is het helaas niet mogelijk aanwezig te zijn bij de opening van de installatie Room for fear and longing en VU@ease. Bezoeken kan wel, uiteraard met inachtneming van de dan geldende maatregelen.

Bestel de roman van Vrije Schrijver Maxim Februari

De campusroman van Maxim Februari wordt 10 juni gratis toegestuurd als digitaal bestand aan iedereen die zich heeft aangemeld en aan alle medewerkers en studenten van de VU. Leden van de VUvereniging krijgen bovendien het boekje (in druk) gratis thuisgestuurd. Voor niet-leden is de publicatie samen met de tekst van de Abraham Kuyper Lezing ook in druk te bestellen voor € 7,50. Bestellen kan t/m 25 juni. Als je vóór 9 juni bestelt, krijg je 'm al snel na 10 juni thuisgestuurd.  

BESTEL NU DE ROMAN (leden VUvereniging hoeven niet te bestellen; zij krijgen het drukwerk gratis toegestuurd)

Wil je meer lezen van onze Vrije Schrijvers? Bekijk hier een overzicht van beschikbare titels in Nederlands en Engels die je kunt bestellen bij de VU boekhandel. Stuur hiervoor een mailtje naar: info@vuboekhandel.nl
 

Kuyperjaar

De Kuyperweek is de afsluiting van het feestelijke Kuyperjaar, waarin de VU haar 140ste verjaardag viert met verschillende activiteiten en met thema’s die de VU en Abraham Kuyper kenmerken: democratie, diversiteit en sociaal ondernemerschap.

Organisatie

De Kuyperweek wordt mede mogelijk gemaakt door de VUvereniging en het Abraham Kuyper Fonds.